Nabywając dom, właściciele często zastanawiają się, co zrobić z poddaszem. Wielu z nich decyduje się na jego aranżację tak, by mogło pełnić funkcję kolejnego pokoju. Są też i tacy, którzy przeznaczają go na prywatny schowek bądź magazyn.

Ostatnie piętro może również zostać zmienione w idealne miejsce do odpoczynku lub doskonale przygotowaną samotnię. Jeśli poddasze zostanie odpowiednio przygotowane, mimo skosów, sprawi wrażenie przestronnego i niezwykle otwartego pomieszczenia. Idealna do tamtejszego wystroju będzie jasna kolorystyka, która wprowadzi dużo lekkości i zbuduje optyczne złudzenie przestrzeni.

Pokoju, usytuowanego na najwyższej kondygnacji, nie powinno się przepełniać meblami i wszelkiego typu akcesoriami. Dobrze jest zdecydować się na ciekawe schowki, które pozwolą pochować zbędne rzeczy – wówczas nie będą one musiały pozostawać przez cały czas na wierzchu, psując ogólne wrażenie. Poddasze można też bez problemu podzielić na kilka niezależnych pomieszczeń, wstawiając w odpowiednich miejscach ścianki działowe.

Należy jednak pamiętać, że do każdego pokoju powinno docierać światło słoneczne, dlatego też, jeśli okno jest jedno, poszczególne ścianki nie mogą okazać się zbyt wysokie. Trzeba także zadbać o odpowiednią szerokość korytarza, który pozwoli na swobodne poruszanie.

built in oven manufacturer