Chłopcy zwykle bardzo lubią spędzać czas z kolegami na dworze. Mimo wszystko, poza grą w piłkę czy innymi zabawami na świeżym powietrzu, czasem chcą spędzić trochę czasu w swoim pokoju. Aby czuli się w nim dobrze, rodzice powinni zatroszczyć się o jego odpowiedni wystrój.

Wystrój pomieszczenia, w którym ma mieszkać dziecko, musi przede wszystkim wpasowywać się w jego gusta. Warto zwrócić więc uwagę na to, co lubi mały lokator. Dla chłopców, będących miłośnikami motoryzacji, świetnym motywem przewodnim danej aranżacji okażą się właśnie samochody.

Dobrze też zostawić w pokoju miejsce, które właściciel zagospodaruje według własnego uznania – zawiesi plakaty ulubionej drużyny sportowej czy ukochanego modelu auta. Chłopcy zazwyczaj przywiązują dużą wagę do swoich osiągnięć, zwłaszcza w dziedzinie sportu. Jeśli udało im się coś osiągnąć, zdobyć nagrody, dyplomy czy statuetki, świetnym pomysłem będzie wygospodarowanie kącika na trofea, którymi lokator z dumą pochwali się reszcie rodziny i kolegom.