Umeblowanie małego przedpokoju nie jest proste. Trzeba pamiętać, że przedpokój stanowi niezaprzeczalną wizytówkę mieszkania, dlatego warto zadbać o to, by sprawiał jak najlepsze wrażanie.

Ważny element udanej aranżacji stanowi zachowanie idealnej harmonii, poprzez dobór pasujących do siebie mebli. Pod żadnym pozorem nie można jednak mieszać ze sobą różnych styli, gdyż wprowadzi to nieoczekiwane wrażenie chaosu i przypadkowości.

Małe przestrzenie najlepiej wyglądają, gdy pomaluje się je na jasne kolory. Dzięki temu pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.

Jeśli mamy do czynienia z urządzeniem ciasnego przedpokoju, trzeba jak najbardziej zadbać o mądre zagospodarowanie przestrzeni i wybór odpowiednich mebli. W tym przypadku doskonale sprawdzą się nowoczesne, minimalistyczne meble – oczywiście w jasnych kolorach.

Świetnym pomysłem okaże się także zawieszenie dużego lustra na ścianie, co pozwoli zbudować wrażenie większej przestrzeni. Należy także pamiętać, by w małym przedpokoju zawsze utrzymywać ład, chowając ubrania i buty.

amica.pl