Każdy spędza jakąś część swojego życia w łazience. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć kolor, jaki użyje się podczas jej urządzania. Nie należy zapominać, że to pomieszczenie aranżuje się zwykle na wiele lat, a źle dobrana barwa może zdecydowanie zaburzyć jego funkcjonalność.

Najczęściej w łazienkach można zobaczyć kolor biały. Barwa ta doskonale współgra bowiem z ceramicznymi elementami, a przy tym doskonale łączy się ze wszystkimi innymi, dlatego niezwykle łatwo dobrać do niej dodatki. Jej użycie kojarzy się także ze sterylnością i higieną, tak przecież ważną w tym miejscu.

Popularne w łazienkach są także jasne odcienie niebieskiego. Podobnie jak zielony, błękit działa bowiem uspokajająco, co sprzyja funkcji relaksacyjnej, którą powinno pełnić to pomieszczenie. Ze względu na zimną temperaturę, niebieski warto łączyć z kolorami, takimi jak żółty czy pomarańczowy.

Czerwieni, jako że są raczej ostre i posiadają właściwości rozdrażniające, używa się wyłącznie w wykończeniach oraz dodatkach. Czerń, granat lub fiolet nadają się oczywiście jako kolor bazowy, jednak wyłącznie w łazienkach o dużym metrażu. Należy zdawać sobie sprawę, że ciemne barwy optycznie zmniejszają objętość pomieszczenia, co potęguje poczucie ścisku oraz nie pozwala na złapanie swobodnego oddechu, jednocześnie wprowadzając ponury nastrój.

http://www.laminwoods.pl/lp/fornir