Gotowanie w polskiej kuchni od lat było domeną Pań. Od zawsze to one kierowały pracami i spędzały godziny nad przygotowywaniem pysznych dań.

Podobnie było na stołówkach i w restauracjach – zdecydowaną część personelu stanowiły Panie. Jednak z czasem zaczęło się to zmieniać, a w ostatnich latach możemy zauważyć wyraźne zainteresowanie gotowaniem wśród Panów.

Dlaczego? Bo gotowanie jest modne! Różne stacje telewizyjne zalewają nas programami kulinarnymi. Począwszy od tych, w których gotują profesjonaliści a skończywszy na show w którym o tytuł mistrza kuchni walczą amatorzy.

Gotowanie zdecydowanie jest trendy! Poza tym, gotowanie świadczy dzisiaj o umiejętnościach i jest wspaniałym hobby, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Przyczyną tego, że coraz więcej Panów jest w kuchni tkwi także w coraz większym równouprawnieniu, a także partnerskich relacjach w związkach.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, kto dziś rządzi Polską kuchnią – znanych szefów kuchni mamy zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej. Podobnie jest w domach, choć nadal z większą przewagą Pań.

To się zmienia, bo gotowanie nie jest już zarezerwowane tylko dla płci pięknej. Dobre gotowanie jest bardzo męskie!.