Niestety, wszyscy się starzejemy, a wraz z wiekiem zmienia się nasz wygląd zewnętrzny. Czasu nie da się zatrzymać, podobnie jak zegara biologicznego, ale zawsze warto się starać o to, żeby jak najdłużej być atrakcyjnym. Do tego nie wystarczą nam kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne, nawet jeśli będziemy wydawać na nie krocie. Pielęgnacja zaczyna się tak naprawdę wewnątrz naszego organizmu i kosztuje ona, owszem sporo, ale nie pieniędzy, ale wysiłku. Jeśli będziemy prowadzili zdrowy tryb życia, to z pewnością będzie to widoczne na zewnątrz.

Najważniejsza jest tutaj systematyczność i konsekwencja, ale kiedy już wdrożymy się w nowe ramy, to po pewnym czasie nawet staną się one dla nas codziennością. Co powinniśmy więc zmienić w naszym życiu, żeby zacząć żyć zdrowiej? Oczywiście, musimy wprowadzić odpowiedni reżim żywieniowy. Nie chodzi tutaj wcale o katorżnicze diety odchudzające, tylko o spożywanie w pełni wartościowych posiłków o stałych porach. Raczej nie przyczyni się to zbytnio do mniejszej przyjemności odczuwanej podczas jedzenia, no bo przecież zdrowe produkty także potrafią być bardzo smaczne. Kolejną kwestią jest aktywność fizyczna.

Oczywiście, nie musimy stać się nagle zawodowymi sportowcami. Powinniśmy jednak systematycznie ćwiczyć i wyznaczyć sobie rozsądny cykl treningowy. Warto byłoby również wyeliminować z naszego życia nadmiar stresu. Nie można także zapominać o wypoczynku, zarówno tym psychicznym, jak i fizycznym. Tutaj dość istotną rolę odgrywa odpowiednia dawka snu.