Praktycznie, co sezon pojawiają się na wybiegach, a następnie na ulicach, nowe trendy zarówno modowe jak i makijażowe. Zapewne należy się cieszyć z tego faktu, gdyż dzięki ciągłym zmianom, nabieramy rozpędu i ustawicznie gdzieś dalej podążamy, starając się sprostać tymże wyzwaniom.

Przecież moda to jest wyzwanie, polegające nie tylko na odnalezieniu swego miejsca w jej świecie, ale przede wszystkim dostosowanie jej do własnych indywidualnych potrzeb, gustów i możliwości. Za podstawę i główny aspekt każdego z makijaży, obojętnie, w jakim czasie i miejscu jest przygotowywany, uważamy piękną i nieskazitelną cerę.

Za prawdziwych szczęściarzy uważać możemy osoby, które przez los obdarzone zostały skórą nieskażoną wypryskami czy też innymi zmianami. Jednakże znacząca większość z nas nie posiadła takowego daru.

Musimy starać się i dbać o skórę twarzy tym samym dążąc do celu, jakim jest piękny jej wygląd. Stosując bardzo często różnego rodzaju triki, mające na celu zakamuflowanie tychże niedociągnięć możemy poprawić optyczny wygląd.