W dzisiejszych czasach wielkie koncerny na każdym kroku chcą nas przekonać, że tylko ich produkty są w stanie uczynić nas piękniejszymi i atrakcyjniejszymi. Chodzi tutaj głównie o kosmetyki do pielęgnacji zewnętrznej oraz suplementy diety i inne tego typu środki, których spożywanie ma przełożyć się na poprawę naszego wyglądu. Do tego typu reklam trzeba podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. Musimy również pamiętać o tym, że na naszą urodę wpływ mają nie tylko wspomniane produkty, ale również, a może przede wszystkim, ogólny stan naszego organizmu. Witaminy i inne substancje odżywcze powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi głównie poprzez pokarm, który na co dzień spożywamy. Żaden suplement diety nie jest w stanie zadziałać lepiej niż zdrowa dieta.

Najlepiej jest więc korzystać z naturalnych źródeł witamin i mikroelementów, a nie tylko łykać określony rodzaj tabletek. Poza tym, powinniśmy przestawić się na zdrowy tryb życia, na który, oprócz wspomnianej diety, składa się jeszcze kilka elementów. Trzeba tutaj wspomnieć o aktywności fizycznej, która ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia, a co za tym idzie, również dla naszego wyglądu. W ćwiczeniach fizycznych ważna jest systematyczność i dozowanie właściwych obciążeń. Zbyt intensywne ćwiczenia tak naprawdę mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Nie możemy też zapominać o właściwym wypoczynku oraz regeneracji, w których bardzo istotną rolę odgrywa sen.

Chociaż w dzisiejszych czasach jest to dość trudne, to jednak warto postarać się minimalizować sytuacje stresowe w naszym życiu.