Pęseta, mały niepozorny kawałek stali nierdzewnej, którą wykorzystuje się do regulacji brwi. Czy warto ją mieć we własnej toaletce? Zdecydowanie tak, tylko należy zastanowić się jaką.

Bowiem oferta akcesoriów kosmetycznych jest naprawdę długa, również w przypadku pęsety wybór nie jest wcale taki prosty. Jeszcze parę lat temu na rynku dostępny był jeden model o ściętej pod skosem końcówce.

Współcześnie to właśnie owa końcówka przeszła ogromną metamorfozę. W zależności od upodobań i komfortu podczas wykonywania epilacji, dobiera się odpowiedni model.

Nowości kuszą ciekawą formą w postaci specjalnie wygiętych ramion pęsety, czy też zupełnie cienkim ich zakończeniem. Warto także zwrócić uwagę, że coraz częściej można spotkać kolorowe wersje, z aplikacjami i wzorami.

Niezależnie od tego jakiego typu będzie pęseta, ważne jest aby znalazła się wśród akcesoriów kosmetycznych każdej kobiety. Bowiem może się przydać nie tylko do regulacji brwi, ale także usuwania wąsika, wrastających włosków, czy chociażby wyciągania drzazgi dziecku.